Bayrampaşa'da yaşanan olayın ardından doktorlar hastanenin kapısını kilitledi
Bayrampaşa’da sünnet olan çocuğun yakınları, kendilerini gürültü yapmamaları konusunda uyaran Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Korkut Belli’yi dövdü.

ACİL HASTA DIŞINDAKİLERE BAKMADILAR
Güvenlik kameralarına yansıyan olayın ardından iki şüpheli gözaltına alınırken, doktorlar acil hastalar dışındaki randevulu hastalara bakmadı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde bugün saat 09.30 sıralarında meydana gelen olayda, Genel Cerrahi Uzmanı Ahmet Korkut Belli, tartıştığı hasta yakınları tarafından dövüldü. Yaşanan olayın ardından hastaneye çağırılan polis iki şüpheliyi gözaltına alarak emniyete götürdü.

Vücudunda ve yüzünde darp izleri olan Dr. Ahmet Korkut Belli, saldırganlardan şikayetçi oldu. Bunun üzerine hastanenin güvenlik kameraları incelendi. Kamera görüntülerinde Dr. Ahmet Korkut Belli’nin, hastanın babası S.G, amcası A.G, dedesi H.G. ve bir grup tarafından darp edildiği görüldü.

DOKTORLAR EYLEM YAPTI
Meslektaşlarının hasta yakınları tarafından darp edilmesini protesto eden doktorlar acil hastalar dışında hastalara bakmayacaklarını belirterek iş bıraktı. Hastaneye gelen randevulu vatandaşlar, hastane binaları ile başhekimlik önünde toplandı.

Kendisine bakacak doktor bulamadığını belirten Göksu Değerli, "Yaşanan olay gerçekten insanın içini acıtıyor. Ancak, birkaç serserinin işlediği suçtan dolayı tüm hastalar cezalandırılıyor. Bize yazık değil mi?" dedi. Doktorların hastalara bakmama kararını eleştiren bazı vatandaşlar hastanenin başhekimi Op. Dr. Fahrettin Özkan’ı eleştirdi.

"OLAY ÜZÜCÜ"
Konuyla ilgili kısa bir basın açıklaması yapan Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Fahrettin Özkan, acil dışında hastalara bakmama kararını doktorların aldığını belirtti. Sünnet olan bir hastanın yakınları ile doktor arasında yaşananların kameralar tarafından kaydedildiğini anlatan Op. Dr. Fahrettin Özkan, sözlerine şöyle devam etti:

"Sünnet ameliyatı olan hasta ameliyathaneden çıkarılmış. Odaya alınabilmesi için bir süre asansörün önünde beklemiş. Bu sırada Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Korkut Belli ile hasta yakınları arasında kısa süreli bir konuşma olduğu incelediğimiz kamera görüntülerinden anlaşılıyor. Sonra hasta yakınları arkadaşımızı dövmeye başlıyor. Yere yatırıyor, tekmeliyor."

Doktorların, yaşanan üzücü olay nedeniyle acil dışında hastalara bakmama kararı aldığını anlatan Op. Dr. Fahrettin Özkan, duruma acil olmayan hastaların bu kararı anlayışla karşılamasını istedi.

HASTALAR DAĞILMADI
Doktorların aldığı kararı eleştiren hastalar ve hasta yakınları uzun süre binaların önünden ayrılmadı. Bayrampaşa Devlet Hastanesi İdari Birimleri Binası önünde toplanan kalabalığa aynı binanın üçüncü katında bulunan odasından seslenen Başhekim Op. Dr. Fahrettin Özkan, topluluğu ikna edemeyince pencereyi kapatarak odasına girdi.

"BANA HAKARET ETTİ"
Beş yaşındaki torunu Y.C.G’yi sünnet ettirmek için hastaneye getirdiklerini vurgulayan dede H.G, Dr. Ahmet Korkut Belli’nin kendisine hakaret ettiğini öne sürdü. H.G. olayı şöyle anlattı:

"Ameliyatın ardından içeriden sedyeyle çıktılar. Asansörün oradaki araya getirdiler. Hemşireye seslendim. Hastayı alacaklarını söylediler. Yukarı çıktık. 15 dakika geçti. Torunumu getirmediler. Tekrar aşağıya indik. Durumu hatırlattığımda doktor bana ‘Sen kimsin lan şerefsiz’ dedi. Bir kargaşa oldu. Doktor ’Beni dövdüler’ diye şikayetçi oldu. İki oğlum karakolda. Ben kimseyi dövmedim."

Hastane yetkilileri, H.G.’nin doktoru darp eden kişiler arasında olduğunu belirterek, bu durumu hastaneye gelen polislere bildirdi. Ancak, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan H.G., kısa bir süre sonra kayıplara karıştı. Polis, olayla ilgili araştırma başlattı.