Anne adaylarının aklındaki sorular, yorucu ve yoğun bir süreci gerektiren gebelik süreci ve doğum süreci ile ilgilidir. Anne ve anne adaylarının merak ettiği sorulardan ilki, iki doğum arasında anne sağlığı açısından ne kadarlık bir süre olması gerektiğidir. Gebeliğin vücutta birçok değişimi de beraberinde getirdiği bilinen bir gerçektir. Bu nedenle kişinin hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kendisini hazır hissetmesi gereklidir. İki doğu arasında 2 yıl olması idealdir. Yaş ilerledikçe üreme yeteneği azaldığı için 25 yaş üstü kadınlarda bu sürenin 1 yıla çekilmesi normaldir. Eğer iki bebek arasına gerekli zaman konulmazsa hem anne hem de bebek için olumsuz sonuçlar meydana gelebilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kadın Doğum Sürecinde İki Bebek Arasındaki Yıl Farkı

Anne adayı. İki bebek arasını kısa tutarsa bazı problemler meydana gelebilir. Bu problemler arasında doğacak bebekte otizm riski, doğacak bebekte zayıflık, düşük, ölü veya neonatal doğum, konjenitalanomali veya erken doğum görülebilir. Bu tür risklerle karşı karşıya kalmamak için ikinci doğumunu gerçekleştirmeyi planlayan anne adaylarının kadın doğum uzmanlarına danışması gereklidir. Bunun için kadın doğum bölümü bulunan hastaneleri tercih edebilirsiniz. Eğer emziren bir anneyseniz tekrar hamile kalmanız durumunda sütünüzün kesileceğini de unutmamanız gereklidir.

Kadın Doğum Sürecinde Doğumsal Farklılıklar


İki doğum arasında konulması gereken sürede sezaryen veya normal doğum arasında fark yoktur. Her halükarda iki çocuk arasında 2 yıl beklenmesi gereklidir. Sezaryen doğumda dikişlerin iyileşmesi, normal doğumda ise vajinanın tekrar toparlanması için gerekli sürenin geçmesi mümkündür. 2 yıldan sonra daha sağlıklı ve rahat bir gebelik süreci geçirebilirsiniz. Bunun için en doğru yanıtı kadın doğum uzmanınız verecektir. Bu nedenle tekrar gebe kalmaya karar vermeden önce doktorunuza danışmanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır.