Suriye Baas Partisi, İsrail savaş uçaklarının Şam yakınındaki Camraya bölgesindeki askeri araştırma merkezine yönelik saldırısını kınadı. Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan açıklamada, "Düşmanca yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz." ifadesi yer aldı.

İsrail'in saldırısına bir tepki de Hizbullah'tan geldi. Suriye yönetimi ile dayanışma halinde olduklarını ifade eden Hizbullah, Suriye yönetimi, halkı ve ordusunun yanında olduğunu belirtti.

Resmi haber ajansı Suriye ordusuna dayandırdığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Suriye hava sahasını ihlal ederek Şam kırsalının Camraya bölgesindeki askeri bir araştırma merkezini vurduğunu duyurmuştu.

Saldırı ile ilgili bilgi verilen açıklamada, İsrail savaş uçaklarının alçak irtifadan ve radara yakalanmadan uçarak askeri araştırmalar merkezine saldırının gerçekleştiği ifade edildi. Bombardıman sonrasında araştırma merkezinin yıkıldığı iki görevlinin öldüğü 5’inin de yaralandığını kaydedildi. Medya organlarında İsrail uçaklarının Suriye’den Lübnan’a gitmekte olan bir araç konvoyuna saldırdığına ilişkin haber ise yalanlandı.