Tekerlekli sandalyeler iç ve dış mekânlar için tasarlanan en ileri teknolojiye ve üstün özelliklere sahip sandalye modelleridir. Kolçakları açılabilir, geriye katlanabilir veya çıkarılarak kullanılabilir. Demonte özelliğine sahip olması hastanın rahat etmesi ve bazı aktivitelerini kolay yapabilmesi için son derece avantaj sağlar. Ayak basamakları kullanıcıya göre ayarlanabilir. Ayrıca ayak basma yerleri katlanabilir. Kullanıcının kimseye ihtiyaç duymadan fren sistemini kullanabilmesi için kilitlenebilir ve kolay ulaşılabilir fren sistemi vardır. Alüminyum gövdeye sahip olduğu için, dayanıklıdır ve paslanma yapmaz. Baş dayama aparatı ve emniyet kemeri ile güvenli kullanım olanağı sağlar. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Tekerlekli Sandalye Modelleri

Çocuklar için, yaşlı ve kilolular için model seçenekleri mevcuttur. Özellikle bebekler için tasarlanan pediatrik tasarımlar kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar. Manuel tekerlekli sandalye arayanlar manuel modellerini tercih edebilir. Hem ekonomik hem de son derece hafif tasarımları ile hem refakatçılar hem de hastalar için büyük kolaylık sağlar. Katlanabilir modelleri de mevcuttur. Yolculukta, hastane veya dış mekân gezilerine çıkarken pratik bir şekilde katlanıp, araçlara kolayca sığdırılabilir. Özellikle SP özellikli sandalye arayanlar, bu model tasarımlara güvenebilir. Titi mekanizmasına sahip bu tasarımlar sırt yatar özelliklidir. Zemin aşındırmalarına dayanıklı, yumuşak ve rahat tekerlekli sandalye modelleri de mevcuttur.

Engelli ve Çocuk Sandalyeleri


Özellikle ömür boyu sandalye kullanma durumu olan engelliler için özel tasarımları mevcuttur. Bebek pusetleri erken yaşta sandalye kullanımı gereken durumlar için uygun modellerdir. Ekonomik alışveriş olanakları ile aradığınız özelliklerde yüzlerce farklı sandalye seçeneğiniz var. Duruş bozukluklarının önüne geçen güvenli ve pratik kullanım özelliğine sahip sandalyeleri internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.