Raf sistemleri her işletme için kaçınılmaz ihtiyaçtır. Bazı işletmelerde, makine, bazılarında mobilya veya beyaz eşya, bazılarında ise hafif yükler vardır. Bu ürünlerin birinin başına düşmesi halinde can kaybı yaşanabilir. Ürün kimsenin üzerine düşmese bile yere düştüğünde kırılır ve işletme zarar görür. Günümüzde iş güvenliği kapsamında raf sistemlerinin olduğu her yerde güvenlik sağlayacak korum ürünlerinin kullanılması yasal olarak ciddi yükümlülük gerektirmektedir. Ancak rafları bir duvar veya tahta kapaklarla kapatmak mümkün değildir. En ekonomik ve yüksek koruma özelliğine sahip raf filesi uygulamaları ile profesyonel bir önlem alınmış oluyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Raf Filesi Çeşitleri

Raf emniyet fileleri olarak da bilinen bu ürünler farklı çeşit ve özelliklerde tasarlanabiliyor. Bu tamamı ile ürün çeşidi ve işletmenin ihtiyacına göre belirleniyor. Bazı işletmelerde kalın, bazılarında ince, bazılarında ise seyrek veya sık dokunmuş olarak kullanım ihtiyacı doğabiliyor. Ancak ürün farklılık gösterse de taşıma mukavemetleri oldukça yüksek. Her ürün kendi alanına göre yüksek performanslı koruma sağlıyor. Raf emniyet fileleri müşterilerin isteğine bağlı olarak değişik renklerde üretilebiliyor. Bu ürünlerin kullanım ömrü 5 yıla kadar çıkabiliyor. Fileler kapalı alanlarda, depolarda ve kötü hava şartlarının oluştuğu açık hava raflarında da uygulanıyor ve ürünlerin korunmasını sağlıyor..

Raf Güvenlik Filesi Fiyatları


File üretim hizmetleri en ekonomik maliyetli güvenlik ürünleridir. Sağladığı fayda ise can ve mal güvenliği hesap edildiğinde, fiyatlarından daha önemli diyebiliriz. İşletmeye özel üretim yapılır ve montajlama işlemleri yine firma tarafından profesyonel olarak yapılır. Tam güvenlik sağlayan file çeşitlerini inceleyerek sipariş edebilirsiniz.