Gül suyu cildinizi canlandırarak parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Gül suyu bayanların büyük bir sorunu olan kırışıklıkların giderilmesinde ve oluşmasını engellemekte oldukça etkilidir. Aynı zamanda cilt lekelerini ortadan kaldırarak cildin canlanmasını sağlayacaktır. Gül suyu eskiden beri bayanların vazgeçilmez güzellik sırlarından biridir. Günümüzde de hala kullanılmakta olan gül suyu kozmetik dünyasında ilk sırada yerini almıştır. Gül suyu cilt lekelerinden kırışıklıklara kadar ciltle ilgili tüm sorunların tedavisinde kullanılmış ve etkileri tüm bayanlar tarafından bilinmektedir.

Cilt lekeleri için gül suyu

Her gün özellikle yatmadan önce yüzünüzü gül suyunu pamuk kullanarak temizlerseniz cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz. Gül suyunun yanında kayısı ve gül yağını karıştırıp cildinize uygularsanız cildinizi zararlı etkilerden korumuş olursunuz ve gün boyunca cildinizi taze tutabilirsiniz.

Cilt kırışıklıkları için gül suyu

Yaşınız ilerledikçe özellikle bayanlarda ciltte derin kırışıklıklar oluşmaya başlar. Oluşan kırışıkları ise en çok bayanlar sorun etmektedir ve bu kırışıklıklarla sürekli mücadele halindedirler. Bu sorunla mücadele etmek için size doğal hem de evde hazırlanabilen bir tarif verelim;

 Bir çay kaşığı gül yağı

 Bir çay kaşığı kayısı yağı

 Bir çay kaşığı buğday yağı

 Bir çay kaşığı avokado yağı

 İki yemek kaşığı kil.

Tüm malzemeleri bir kasenin içine koyarak çamur kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Bu karışımı göz ve dudak çevresi hariç yüzümüzün tamamına sürüyoruz.20 dakika beklettikten sonra yüzümüzü bol su ile yıkıyoruz. Gül suyu ile temizliyoruz. Göz altı morlukları için de gül suyu kullanabiliriz. Gözaltı bölgenizi gül suyu ile temizlemek yorgunluklara bağlı olarak gözün şişmesini, göz altında oluşmuş yağ bezelerini, yorgunluk ve morlukları giderebilirsiniz.