Görenler gözlerine inanamadı!

Atatürk'ün ebediyete intikalinin 74. yıldönümünde Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen milyonlar vatandaş Anıtkabir'i ziyaret ediyor.

Ziyaretçilerden en dikkat çekeni Atatürk 'e benzerliği ile tanınan sinema sanatçısı Göksel Kaya oldu. Kaya'yı karşısında gören çocuklar ne yapacaklarını şaşırdı. Bazıları şok geçirmiş halde onu izlerken bazıları ise çığlık çığlığa sarıldı. Gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Kaya, daha sonra kalabalık arasında kayboldu.

Vatandaşların kendisini gördüğünde hayranlıkla baktıklarını belirten Göksel Kaya, "Bugün Atatürk'ün ebediyete intikal etmesinin 74. yıldönümü. O yüzden hüzünlüyüz, duyguluyuz" dedi. Kendisini görenleri hayrete düştüğünü dile getiren Kaya, "Fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor. Güzel bir hatıra oluyor. Çok farklı duygular hissedenler var" diye konuştu.Atatürk'e benzeyen asker sürprizi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 74. yılında Diyarbakır Anıtpark'ta törenle anıldı. Törende Türk bayrağını yarıya indiren manga komutanı uzman çavuşun Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliği dikkat çekti. Anma törenine BDP'li Belediye Başkanı Osman Baydemir yine katılmadı.