Erkekler keşfedilmesi güç bir kale gibidir. Bu kalenin fethedilmesi çok zordur. Erkekleri iyi tanımalısınız. Bu savaşı kazanmak için çok akıllı olmalısınız. Erkeklerin nasıl kadınlardan hoşlandıklarını size alt başlıklar halinde dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Erkeklerin aklını başından almak istiyorsanız sayacağımız özelliklere sahip olmanız gerekir. Bu özelliklerden uzak birisinin bu kaleyi fethetmesi çok zordur.

Erkekler gönlünün prensesi olacak kişide şu özelliklerin olmasını isterler.

 Erkekler güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Güçten kasıt fiziki güç değildir. Hayatın zorlukları ile mücadele eden tuttuğunu koparan kadınlar toplumda güçlü kadın olarak nitelendirilir.

 Erkekler bakımlı kadınlardan hoşlanırlar. Pasaklı, bakımsız kadınlar pek sevilmez. Kadının kendisine bakması kendisini sevdiği anlamına gelir. Kendisini seven kadın başkasını da sevebilir.

 Erkekler espri yapan kadınları severler. Kadınların espri yeteneği fazla gelişmemiştir. Espri yapan kadının kendine güveni tamdır. Özgüveni gelişmiş demektir.

 Erkekler ayaklarının üstünde durabilen başarılı bayanlardan hoşlanırlar. Kendi ayaklarının üstünde duran, her şeyi erkeğinden beklemeyen, mücadeleci bayanlar her zaman erkeklere çok çekici gelmiştir.

 Erkekler güzel yemek yapan bayanları severler. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer. Bu yüzden erkeğin eşinden beklentisi mutfakta harikalar yaratmasıdır.

 Erkekler yatakta harikalar yaratan kadınları çok severler. Erkeklerin kadınlardan en büyük beklentisi genelde yatakta ortaya çıkar. Bayan ne kadar ateşli ve doyumsuz olursa erkek bayanı o kadar çok arzular.

 Maddi sorunları sıkıntı etmeyen bayanlar erkeklere her zaman daha çekici ve cana yakın gelmiştir. Maddiyatı ön plana alan bayanlar itici gelmiştir.