Deri Çanta Bakımı

Deri çantalar kaliteli ve kullanışlı aksesuarladır. Ancak deri çantaların bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Ortalama 5-7 yıl kullanım ömrüne sahip olan deri çantaların düzenli olarak bakımı yapılırsa bu süre daha da uzayabilmektedir. Daha detaylı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Deri Çanta Kullanımı

 Deri çanta bakımını yaparken deri çantayı temiz tutmaya özen gösterilmelidir. Çantanızı sabunlu ve nemli bir bez yardımıyla hafif dokunuşlarla rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
 Deri çanta içerisinde aseton ve parfüm gibi kimyasal maddeler taşırken dikkatli olmanızda fayda vardır. Eğer dökülürlerse derinin renginin değişebileceğini unutmayın.
 Parfüm kullanırken çantaya gelmemesine dikkat edin. Aksi taksirde deri çantanızda lekeler oluşabilir.
 Deri çantanın formunu korumak amacıyla kullanmadığınız zamanlarda içerisine gazete koyabilirsiniz.
 Yaz aylarında deri çanta kullanımı esnasında teninizde herhangi bir krem veya kimyasal ürün kullanmamaya dikkat edin.
 Gerçek deri çanta bakımı yapılırken koruyucu yağlar kullanabilirsiniz. Bu yağlar sayesinde çantanın hem parlaklığını koruyabilir hem de elastikiyetinin bozulmasını önleyebilirsiniz.
 Deri çantanızı güneşin etkilerinden korumak için koruyucu kılıfı içerisinde saklamaya özen gösterin.
 Deri çantanın içerisinde kesici veya delici aletler barındırmayın. Deri çantanın hasar görmesi halinde mutlaka tamir işleri yapan yelere çantanızı götürmeniz gerekmektedir.
 Deri çantalar su geçirme özelliğine sahiptir. Islandıklarında doğru bir şekilde kurutmak çok önemlidir. Deri çantaları kuruturken pamuklu bir bez yardımıyla suyunu almalı ve kendi halinde kurutmaya bırakmalısınız.
 Deri çantaları cilalamalısınız. Bu şekilde su ve yağmur lekelerine karşı çantanızı koruyabilirsiniz.