Beşiktaş Yönetimi Toplu İstifa Kararı Aldı.

Beşiktaş Yönetimi Toplu İstifa Kararı Aldı.

Yıldırım Demirören'in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmasından sonra Beşiktaş'ta sular durulmuyor. Kongreye kadar devam kararı alan yönetim Divan'la ters düştükten sonra bugün itibari ile toplu istifa kararı aldı. Toplu istifa pazartesi günü bir basın toplantısı ile gerçekleşecek diye biliyoruz.

Beşiktaş'ta başkan Demirören'in TFF Başkanlığı'na aday olması ile birlikte toplu istifa kararı alan yönetim divanla ters düştü. Bu durum yönetim de krize yol açtı. Bu nedenden ötürü de yönetim toplu istifa kararı aldı. Toplu istifayı pazartesi günü resmi bir şekilde açıklamayı bekleyen yönetim " Kongreye kadar devam." kararını bozdu. Tüzükte görevi Divan Kurulu’na devretmesi gerektiği yazmasına rağmen Siyah-Beyazlı yönetim Dernekler Kanunu’na göre 1 ay daha görevde kalmaları gerektiğini savunarak Divan Kurulu ile ters düşmüştü. Divan Başkanı Yalçın Karadeniz yönetimin tüzüğe aykırı davrandığını belirterek görevi devralmalarının doğru olduğunu açıklamıştı. Divan ile yönetimin arası açılırken dün ciddi gelişmeler yaşandı.

Bir araya gelen yöneticiler Doğan Küçükemre, Metin Keçeli, Fahrettin Curoğlu ve Engin Baltacı başkan Demirören’le birlikte hareket etmeleri gerektiğini ve Beşiktaş’ın daha fazla zarar görmemesi düşüncesiyle yönetim kurulundan önümüzdeki pazartesi günü istifa etme kararı aldılar.

Yönetim bugün kararını resmileştirecek. Demirören’in TFF başkanı seçildiği gün onunla birlikte istifa edilecek, yönetim düşecek. 25 Mart’taki kongreye kadar Divan Başkanı Yalçın Karadeniz ve ekibi görev yapacak.