Bahoz Erdal öldürüldü mü?

Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı Bordo Bereliler, Irak sınırını 5 kilometre geçerek nokta operasyonlar gerçekleştirdi.

Örgütün kış hazırlıklarına büyük darbe indirilen operasyonun asıl hedefinin terör örgütü PKK'nın askeri kanat sorumlusu "Bahoz Erdal " kod adlı Fehman Hüseyin olduğu iddia edildi. Bordo berelilerin sınır ötesine yaptığı nokta operasyon ile ilgili sosyal medyada "Bahoz Erdal öldürüldü" haberleri yayılmaya başladı. Bu iddialara ilk cevap Ak Partili vekil Şamil Tayyar 'dan geldi.

AK Parti milletvekili Şamil Tayyar dün akşam Twitter'da şu mesajı yayınladı: "İçişleri Bakanı şu anda mecliste ve Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü iddiasını teyit etmedi, ama operasyonun sürdüğüne dikkat çekti. "


Bordo berelilerin sınır ötesine yaptığı nokta operasyon ile ilgili dün akşam saatlerinden itibaren sosyal medyada çok sayıda haber yayınlanmaya başladı.

Yapılan nokta operasyonunun PKK'nın üst düzey bir ismine karşı gerçekleştirilmiş olabileceği iddialarını "Bahoz Erdal öldürüldü" söylentileri takip etti. Ancak söz konusu haberlerle ilgili olarak herhangi bir bilgi teyit edilmiş değil.

ORG. ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, daha önce yaptığı değerlendirmelerde "PKK'nın lider kadrosunun peşine düştük. Çok iyi korunuyorlar ve çok sık yer değiştiriyorlar" demiş, ardından da PKK lider kadrosunun "öldürülme" korkusuyla Kandil'de bile koruma ordusuyla gezdiği ortaya çıkmıştı.


PKK'LI YÖNETİCİNİN PEŞİNE DÜŞTÜLER

Bordo bereliler 2 günlük operasyonun ardından birliklerine dönüş yaptı. PKK'ya verdirilen zayiatla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak özel kuvvetlerin PKK'nın üst düzey bir yöneticisinin peşinde olduğu öğrenildi.