Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın, etik ve objektif habercilik anlayışıyla bağdaşmayacak şekilde çarpıtılarak, kamuoyunu yanıltıcı mahiyette yansıtıldığını söyledi.

Açıklamasının, basında değerlendirilmesine yönelik açıklama yapan Şahin, “Medyanın, bakanlık dönemimden bu yana yaptığım her açıklamayı cımbızlama yöntemiyle farklı yerlere çekme çabasını hala devam ettiriyor olması, doğrusu düşündürücüdür, bir kasıt olduğu izlenimini vermektedir. Medyanın uzun süredir neden hakkımda böyle bir kampanya yürüttüğü sorusunun cevabını aziz milletimizin takdirine bırakıyorum.” dedi.

Grup toplantısı sonrasında medya mensuplarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahsıyla ilgili yorumlarını kendisine sorduğunu hatırlatan Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Ben de bu sorulara cevaben Sayın Bahçeli’nin karakterimle ve icraatlarımla ilgili yorumlarına karşılık “Doğru söylemiş” ifadesini kullandıktan sonra bunun dışındaki siyasi değerlendirmesinin Sayın Bahçeli’ye ait olduğunu, kendisinin siyasi görüşleri hakkında değerlendirmede bulunamayacağımı vurguladım. Buna rağmen bazı medya organlarının objektif bir şekilde bu açıklamama yer vermek yerine, bundan farklı anlamlar çıkararak, kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici bir tutum takınması, kendilerini nerede konumlandırdığı konusunda da ipuçları vermektedir. Diğer taraftan, bazılarının oyununu bozduğumuza, birilerinin işine çomak soktuğumuza dair beyanlarımın farklı imalarla yansıtılması da bu çabanın bir başka tezahürüdür ve esasen oyunu bozulanlarla, bir kısım medyanın nasıl bir ilişkisi olduğu konusunda soru işaretleri uyandırmaktadır.”

"AK PARTİ TÜRKİYE’NİN SUYUNU BULANDIRMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYECEKTİR"

AK Parti’nin, Türkiye’nin o berrak suyunu bulandırmaya ne de bulanık suda balık avlamaya çalışanlara, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da izin vermeyeceğini söyleyen Şahin, şöyle devam etti: “Partimiz içerisine hizip ve fitne tohumlarını atmaya yönelik gayretler her zaman olmuştur, bugün de şahsım üzerinden böyle bir tohumun filizlendirilmeye çalışıldığı anlaşılmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana partimiz içine ekilen her türlü fitne tohumu nasıl çürümeye mahkûm olduysa, bundan sonra da bu çabaların akıbeti farklı olmayacaktır. AK Parti teşkilatlarını hala tanıyamayan kifayetsiz zihniyetlerin girişeceği bu çabalar beyhudedir.”

"SİYASİ ANLAYIŞIMIZDA HESAPLAŞMA DEĞİL HELALLEŞME ESASTIR"

‘Bizim siyasi anlayışımızda hesaplaşma değil, helalleşme esastır.” diyen Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İstiklal Marşımızın şairi Akif’in dediği gibi, bizim cephemizin sinesinde iman da bir, gaye de bir, vicdan da bir… Bizim teamüllerimizde hizmet bayrağı Allah’ın izni, milletin teveccühü, genel başkanımızın ve teşkilatlarımızın takdiriyle devralınır, devredilir. Makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Kalıcı olan gökkubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bu hassasiyetle hangi kademede ve konumda olursa olsun, vatana ve millete hizmet sevdasını yüreğinde hisseden her bir AK Partili gibi ben de üstlendiğim her sorumluluğu hakkıyla yerine getirmenin gayreti içinde oldum, bundan sonra da aynı gayretle çalışmalarımı sürdüreceğim. Bugün, Sayın Başbakanımızın, şahsım ve bakanlık görevini devreden diğer arkadaşlarımız hakkındaki takdir beyanları da bizleri gururlandırmıştır ve bundan sonraki çalışmalarımız için de güç vermiştir. Biz, gücünü medyadan değil, milletten alan bir siyasi hareket olarak, medyanın değil, milletin bize verdiği notu esas almaya, milletimizle aynı istikamette yürümeye devam edeceğiz.”