Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi Adıyaman karayolunun 25'nci kilometresinde 10 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına, sürücü hataları yanında yolun dar olmasının da sebep olduğu belirtiliyor. Uzun süredir yapılamayan 5 kilometrelik yol için de vatandaşlar Karayolları'na tepki gösterdi. Kaza yeri olan Haydarlı mevkiinde sürekli kazaların yaşandığı belirtildi. Kazada ölenlerin ise hasta ziyaretine giden köylüler ve tatil dönen öğrenciler olduğu öğrenildi.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı Çelik köyünden Gaziantep'e gittiği öğrenilen 02 EB 556 plakalı yolcu minibüsü, sabah 07.30 civarında karşı yönden gelen Kadir Akkaya idaresindeki 31 YP 131 plakalı demir yüklü TIR ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışma sonucunda hurda haline gelen minibüs içerisinde bulunan 10 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı. Yaralıların 3 tanesinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Hasta ziyaretine giden köylüler ve tatil dönüşü için gelen öğrenciler kazada hayatını kaybetti. Minibüste hayatını kaybedenlerin Gaziantep'e hasta ziyareti ve akrabalarını ziyarete gelen öğrenciler olduğu belirtildi. Araçta hayatını kaybedenlerden 18 yaşındaki Fatma Çelik'in babasını daha önce trafik kazasında hayatını kaybettiği bildirildi.

Kazada ölenlerin cenazeleri Pazarcık'ta devlet hastanesi morguna konuldu. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Pazarcık İlçe Devlet Hastanesi'ne geldi. Olayla ilgili jandarmadan bilgi alan Erdoğan, olayın olduğu yerde incelemelerde bulundu. Pazarcık Devlet Hastanesi Başhekimi Selahattin Çolak'tan yaralılar ve ölenler hakkında bilgi alan Erdoğan, karayolunun dar olan kısmının yapılması için çalışma yapacaklarını belirtti.