Yös kursları yabancı uyruklu öğrenciler için verilen ve öğrencileri bu sınava hazırlamak için oluşturulmuş kurslardır ve genelde de çoğu üniversite tarafından verilen kurslardır. Özellikle üniversiteler tarafından verilen kurslar daha yararlı olmaktadır. Çünkü her üniversitenin kendince zorluk derecesi vardır. Bu kurs yardımı ile kişi üniversitenin zorluk derecesini de ölçmektedir.

Yös Kurslarında Yapılanlar

Yös kursları tüm konuları temelden öğrenciye aktarır. Yani öğrenci her konuyu kendi alanında uzman olmuş kişilerden görür. Özellikle sınavın zorluk derecesine uygun bir şekilde sorular hazırlanır ve öğrenciye sorulur. Konu tekrarı ve test çözme sınav zamanı yös kursları ile daha da fazla hızlanmaya başlar. Öğrenciye göre eksik kalmış konular tamamlanana kadar gerekli ders aktarımı yapılır. Yös kursları çalışmak için en verimli yoldur.

Yös Kursları Genel Özellikleri

Yös kursları her öğrenciye uygun programlar oluşturarak çalışma yapar. Her üniversitenin zorluk derecesine uygun çalışma modelleri geliştirilir. Yös kurslarında tüm konular temelden verilir. Genel tekrarlar sık sık yapılır. Soru çözme teknikleri aktarılır. Bol bol soru çözme aktivitesi yapılır. Gerekirse öğrenci ile bire bir ilgilenilir. Sınavın zorluk derecesine uygun olarak sorular öğrenciye sunulur. Yös kursları ile kişi sınava daha iyi hazırlanma fırsatı bulur. Sınav yaklaşana kadar bu kurslar uygulanır. Özellikle sınav süreci çok yaklaştığında hızlandırılmış ek dersler sorular öğrenciye takviye edilir.