GSA Saat, 3 yıl içinde pazar lideri olmayı hedefliyor
13 dünya markasının saatlerini tüketiciyle buluşturan GSA Saat, 3 yıl içinde pazar lideri olmayı hedefliyor. 2012 yılını 40 milyon lira ciroyla kapatan GSA Saat, son olarak Michelle Obama’dan Michael Jordan’a, Madonna’dan Leonardo Di Caprio’ya ünlülerin saati Toywatch’un distribütörlüğünü aldı. Bu yıl 60 milyon lira ciroya ulaşmayı planlayan GSA Saat, sektördeki satın alma fırsatlarını da değerlendirecek.

Türkiye’de 500 bayi ve 15 Watch Home mağazasında 13 dünya markasının saatlerini tüketiciyle buluşturan GSA Saat, 3 yıl içinde pazar lideri olmayı hedefliyor. 2012 yılını 40 milyon lira ciroyla kapatan GSA Saat, son olarak Michelle Obama’dan Michael Jordan’a, Madonna’dan Leonardo Di Caprio’ya ünlülerin saati olarak bilinen Toywatch’un distribütörlüğünü aldı. 2013 yılında yüzde 50 büyüyerek

60 milyon lira ciroya ulaşmayı planlayan GSA Saat, sektördeki satın alma fırsatlarını da değerlendirecek.

Bu yıl 15 olan franchise sayılarını 30’a çıkaracaklarını belirten GSA Saat Genel Koordinatörü Gökçe Tabak, “Anne Klein, Festina,

US Polo, Candino,Smalto, Jaguar, Lamborghini, Metal. CH, Joop, Go Girl Only, Nine West, Edc by Esprit gibi dünyaca ünlü daha birçok markayı tüketiciyle buluşturuyoruz. Bizde 200 liraya da 3 bin liraya da saat var. Pek çok ünlünün severek kullandığı Toywatch da bu markalara eklendi. Bu markayı kısa vadede Türkiye’de 100’e yakın noktaya ulaştırmayı hedefliyoruz. Oldukça güçlü bir dağıtım kanalımız var, katlı mağazalar, bayiler ve Toywatch butiklerimizle 5 milyon lira ciro elde etmeyi ve 2013 ciromuzu bu işbirliğiyle beraber yüzde 50 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Bu yıl sonuna kadar temsil ettikleri marka sayısını 20’ye çıkaracaklarını sözlerine ekleyen Tabak, “3 yıl içinde pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Bulunduğumuz segmentte yüzde 11 pazar payına sahibiz. İlk 3’e girdik. Pazarı büyütmek adına yeni satış ve ödeme sistemleri deniyoruz. Marka sayımızı bu yıl 20’ye, 3 yıl içinde ise çok daha fazla sayıya ulaştırmış olacağız. Liderliği elde etmek için yurtiçinde de bazı ithalatçı şirketleri satın alabiliriz. Finansal gücümüz var, sektörde rekabet çok yoğun ve konsolidasyon olacak. Zaten saat şirketleri de kendi şirketleriyle pazara girmeye başladı. Dağınık yapının konsolide olması gerekiyor zaten. Mutlaka satın almalar olacak ve biz buna en yakın adayız” diye konuştu.

GSA Saat’in 4 ortağı var. Bu ortaklardan Ömer ve Önder Dinç kardeşler, aynı zamanda Gold Bilgisayar’ın sahipleri. Diğer iki ortak ise İbrahim Tetik ve Hikmet Bulduk. Şirket 2010 sonunda kuruldu, 2011 başında pazara girdi. Şu anda 500 nokta ve 15 Watch Home mağazasında tüketiciye ulaşıyor.

Yılda 12 milyon adet saat ithal ediliyor

GSA Saat’in yönetici ortağı İbrahim Tetik, Türkiye saat pazarının 1 milyar dolar civarında tahmin edildiğini söyledi. Geçen yıl 12 milyon saatin ithal edildiğini kaydeden Tetik, “12 milyon saatin yüzde 80’i no name saatler... Sektördeki en önemli segment moda markaları segmenti. Türk erkekleri de Avrupalı erkekler gibi büyük kasası olan saatleri tercih ederken, bayanlar rose gold renkte ve çoğunlukla taşlı modelleri tercih ediyor.”Her keseye ve her zevke uygun ‘lüks’ü sunuyor

100’ü aşkın dünya markasının ürünlerini tüketiciyle buluşturan luksbazaar.com hediye listesi oluşturma, seçilen hediyeye katkı yapabilme gibi imkanlar sunuyor. 5 binin üzerinde ürünün yer aldığı luksbazaar.com; özel günler, ev, bebek gibi konseptler için her zevke ve bütçeye uygun alternatifler sunuyor

DÜNYACA ünlü 100’ü aşkın markanın ürünlerini bir arada sunan luksbazaar.com; özel alışveriş sitelerinin en yenilerinden biri... Kolay teslimat, hediye listesi oluşturma, seçilen hediyeye katkı yapabilme gibi kolaylıklar sunan site, Zaimoğlu Holding bünyesinde kuruldu. 5 binin üzerinde ürünün yer aldığı luksbazaar.com özel günler, evlilik, yeni ev, davet, çocuk ve bebek konseptleri için her zevke ve bütçeye uygun alternatifler sunuyor.

Hediye alma ve vermenin keyfini en başından sonuna kadar yaşatmayı vaat ettiklerini söyleyen Zaimoğlu Holding Genel Müdürü Değer Elöve, “Sevdiklerinizi sevindirme lüksü” sloganı ile yola çıktıklarını söyledi.

Elöve, “Geçen yılın son günü kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız Tayyar Zaimoğlu, bize hedef olarak aile yönetiminde kurumsal olmayı ve yeni iş alanlarına girerek büyümeyi göstermiştir. Türkiye’de kaynak, hidrolik-pnömatik ve otomasyon alanlarında önemli bir yerimiz var. 70’i aşkın ülkeye yapmakta olduğumuz ihracat ile dünya pazarında da büyümemizi sürdürmekteyiz. 60 yıllık esas faaliyet alanımız olan sanayinin dışına çıkarak farklı bir sektöre adım atmamıza öncü olan Tayyar Zaimoğlu’nun torunu Serra Berdan oldu” diyerek bu alana nasıl girdiklerini özetledi. Bu işe uzun vadeli baktıklarını kaydeden Elöve, “Öncelikli hedefimiz kaliteli ürünler, kaliteli hizmet ve sorunsuz hızlı işleyen bir altyapı sağlamak. Birinci yılın sonunda, üye sayımızın daha net olarak ölçümlenebileceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki yıl içerisinde yaklaşık 5 bin aktif üye gibi bir kullanıcı sayısına ulaşma hedefimiz var. Bizim için kısa vadeli başarı ölçütleri, üye sayımızın 1 milyon kişiye ulaşması ve başlangıçta 30 ila 50 sevkiyat/gün olan satışlarımızın 500 sevkiyat/gün’e çıkması” diye konuştu. Luksbazaar.com’un indirim ya da fırsat sitesi olmamasına rağmen kaliteyi en uygun şartlarda sağlayan ve sunduğu özel promosyonlarla ziyaretçiyi sevindiren gerçek bir “hediye” sitesi olduğunu da vurgulayan Elöve, “Her fiyat kategorisinden ürün bulunabilen özenle seçilmiş iyi markaların, yaratıcı ve tasarım ürünlerin yer almasıyla diğer siteleden ayrılıyor” dedi.