Fenerbahçe ara transfer döneminin bitmesine 48 saatten kısa bir süre kala 4 mevki için aynı anda düğmeye basarken, bu oyuncular içinde en beklenmedik isim olarak eski takım kaptanı Emre Belözoğlu öne çıktı. Geçtiğimiz sezonun tamamlanmasının ardından sözleşmesi uzatılmayan tecrübeli futbolcu Atletico Madrid’in yolunu tutarken artık dönmek için saatleri saymaya başladı. Yönetim de yeniden sarı-lacivertli formayı giymeye hazırlanan Emre’nin transferini dün “Atletico Madrid futbolcusu Emre Belözoğlu nun transferi için görüşmelere başlanmıştır” açıklamasıyla borsaya da bildirdi.

Büyük umutlarla gittiği İspanya’da aradığını bulamayan Emre Belözoğlu, 21 haftası geride kalan La Liga’da 4’ü ilk 11’de olmak üzere sadece 7 maçta şans bulurken, transferi bitiren isim bizzat başkan Aziz Yıldırım oldu.

2.5 YILLIK ANLAŞTI

Daha önce yaptığı “Metris’e geldi. ‘Sen başka bir yere git rahatla’ dedim” açıklamasıyla milli futbolcuyu kendisinin gönderdiğini açıklayan ancak “Yarın öbür gün gelir F.Bahçe’de başka görevler yapar. F.Bahçe’nin kapısı Emre’ye her zaman açık. Yarın öbür gün Emre dönüyor yazarlar. Dönecek demedim, F.Bahçe’de görev yapabilir dedim” sözleriyle açık kapı bırakan Yıldırım, oyuncuyu telefonla arayarak dönmesini istedi. F.Bahçe Başkanı görüşmede “Sana haksızlık ettik. Özür dileriz. Sen her zaman F.Bahçe’de futbolu bitirmek istiyordun. İşte sana fırsat, geri dön. Gel burada ağabeylik yap. Hocan da senin geri dönmeni istiyor” derken, İspanya’da yeteri kadar şans bulamayan ve ayrılmaya sıcak bakan Emre de 2.5 yıl daha sarı-lacivertli formayı giymeyi teklifi kabul etti.
Menajer Ahmet Bulut parasal anlamda ufak tefek pürüzler olduğunu söylemesine karşın F.Bahçe cephesi bu konuda bir sorun olmayacağından ve transferin tamamlanacağından emin.