Koramiral Bostanoğlu için 'Özel formülü'
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na, Necdet Özel formülü yolda. Nusret Güner'den boşalan Donanma Komutanlığı'na getirilen koramiral Recep Bülent Bostanoğlu'nun, Ağustos'ta iki günlüğüne Org. rütbesiyle donanmada kalması, ardından Deniz Kuvvetleri'nin başına geçirilmesi bekleniyor.

ÖZEL FORMÜLÜ
2011'de Işık Koşaner ve silah arkadaşlarının istifa etmesiyle birlikte boşalan koltuğa nasıl bir çözüm bulunacağı uzun süre tartışma konusu olmuştu. Daha sonra Necdet Özel'e 24 saat içinde hem terfi hem de Genelkurmay Başkanlığı görevi verilmişti. 2 yıl aradan sonra donanmada da aynı sorun yaşanınca, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Ağustos ayında toplanacak YAŞ'ta "Özel formülü" düşünülüyor.

Donanmada orgenral kalmadığı için tarihinde ilk kez bir koramiralin vekaleten görevi yürütmesinin ardından yaşanan kriz "Özel formülü" ile çözülmesi planlanıyor. Şu anda vekaleten görevi yürüten koramiral Recep Bülent Bostanoğlu'nun, Ağustos ayında 2 günlüğüne önce orgenralliği terfi ardından da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevine getirilmesi planlanıyor.