Buradasınız:Anasayfa » Eğitim » Lisede kalma var mı? 2013

Lisede kalma var mı? 2013


Lisede sınıfta kalma varmı yokmu liseye giden öğrencilerin ençok merak ettiği konuların başında geliyor değerli okurlar, 2013 yılında lisede kaç zayıf olursa sınıfta kalınıyor ?

Lisede sınıfta kalma var arkadaşlar ne yazıkki, yazının devamında bu konuyla ilgili Lisede kalma varmı 2013 daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lisede Kalma Varmı ?
Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Yönetmeliğe göre:
Yeni lise yönetmeliğinde ders geçme ve sınıfta kalma sistemi de değiştiriliyor. Buna göre tüm derslerden başarılı olarak sınıfı geçemeyen öğrenciler en fazla 4 ders ile sorumlu olarak sınıf geçecek. Bu öğrenciler ilgili dersleri bir sonraki yıl verecekler. Bir yılda toplam 6 dersten başarısız olan öğrenciler ise sınıf tekrarı yapacak.

Yeni Lise Yönetmeliğinde Ders Geçme Başarı Sistemi

Yeni yönetmeliğe göre ders geçme ve dersten başarılı olma sistemi de değiştirildi. Buna göre şimdi geçerli olan 0-24 “Etkisiz”, 25-44 “Geçmez” sistemi 0-44 “geçmez” olarak değiştiriliyor. Yeni sistemde şimdiki gibi ilk dönem etkisiz alıp ikinci dönem orta alanların geçmesi yerine oranlı bir sistem getiriliyor. Buna göre birinci dönem en az 35, ikinci dönem ise 45 not almak veya birinci dönem notu 35′ten az ise ikinci dönem en az 70 almak gerekiyor.

Yorumlar (1)

  • melek

    ben 9.sınıfa gıdıyorum 1.dönem 2 tane 1 im var tarih seçmeli dini bilgiler ortalamam 2.72 2.dönem kaç tane zayıfım olursa sınıfı sorumsuz geçerim

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön