Buradasınız:Anasayfa » Dizi » “Kolaj Bölüm” Ne Demek Nedir?

“Kolaj Bölüm” Ne Demek Nedir?


“Kolaj Bölüm” son zamanlarda dizilerin moda olmasıyla birlikte moda olan bir televizyon jargonudur.

Aslında “Kolaj” ordan burdan kesilip toplanan resim veya fotoğrafların bir düzlem üzerinde kağıt veya karton gibi birleştirilmesi bir anlam ifade etmesidir.

Kolaj Bölüm ifadesinin de ne demek olduğu buradan anlaşılacaktır.

Televizyondaki hareketli görüntüler aslında birer fotoğraftan ibarettir. Ancak o fotoğraflar peş peşe ve çok hızlı bir şekilde hareket

Kolaj Bölüm Ne Demektir, Kolaj Bölüm Nedir, Kolaj Bölüm Ne, Kolaj Ne Demektir, Kolaj Ne, Kolaj Ne Demek, Kolaj Bölüm Nasıl Yapılır, Niye Kolaj Bölüm, Neden Kolaj BÖlüm, Niçin Kolaj BÖlüm, Kolaj Bölüm

etirilince biz onları hareketli bir görüntüymüş gibi algılarız. Neyse yani işte bu fotoğraflardan beğenilen, tutulan, ilgi görenlerini kesersiniz sonra tekrar başka bir yerde bunları birleştirirsiniz ve yeniden hızlı bir şekilde gözümüzün önünden geçiririsiniz böyle de bir kolaj bökülm çıkmış olur ortaya.

Yani KOLAJ BÖLÜM dizilerin beğenilen sahnelerinin.bir araya getirilmesi ile oluşan yeni bir bölümdür.

Herhangi bir sebeple dizinin yeni bölümü yayınlanmayacak olursa önceden yerine başka şeyler koymak için aranıp dururlardı tv’ ciler ancak şimdi kolaj bölüm koyup işin içinden rahatça sıyrılıyorlar. (trgundemtr.com) Hele de tutan dizi ise ki zaten tutmayan dizinin de kolajı hiç tutmaz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön