Antalya’da 5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrasında felç geçiren ve tedavi gördüğü sürece hiçbir yakını bulunamayan Rus gencin bakımını üstlenen Gülsüm Kabadayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden bahsetmesine çok mutlu olduğunu söyledi.

İstanbul'da bir açılışa katılan Başbakan Erdoğan, konuşmasında Antalya'da geçirdiği kaza sonrası felç geçiren ve yakınları bulunamadığı için 'Umut' ismi Rus gence 5 yıldır kendi çocuğu gibi bakan Gülsüm Kabadayı’ya değindi. Başbakan’ın kendisi hakkında konuştuğunu öğrenen Kabadayı, sesini Başbakan’a duyurmanın heyecanını yaşadı. Devletine güvendiğini belirten Kabadayı, "Ben çok mutlu oldum. Ben devletime ve Başbakanıma güvenerek bu yola çıktım. 5 yılda aşamayacağım şeyleri Allah’ın izniyle aştım ve Başbakanıma gerçekten sesimi duyurdum. Şu an da çok mutluyum. O, bizim babamız, her şeyimiz. Allah ondan razı olsun ve buraya gelecek, ona da inanıyorum." dedi.

Umut ile ilgili 5 anne adayının çıkmasına ise "Onlar da yüreği yanık bir anne" diyen Kabadayı, onların kesinlikle Umut’un annesi olmadığını savundu. Kabadayı, Umut’un bütün annelere yavrularını hatırlattığını ve Türkiye’nin bu konuda çığır açtığını ifade etti. Kabadayı, Umut’un annesi olduğunu iddia eden 5 kadın için "İnşallah onlar da Türkiye’nin de vesilesiyle yavrularına kavuşur. Ama asla Umut’un annesi değil onlar. Çünkü onların çocuklarının yaşları çok büyük." şeklinde konuştu.