Suriye’de yaşanan olaylar sırasında ağır yaralanan çocukların Gaziantep Çocuk Hastanesi’ndeki tedavileri sürüyor. 15 Suriyeli çocuğun vücudunda yüzde 50 oranında yanık bulunuyor.

Suriye’deki iç savaşta bomba ve mermilere hedef olarak ağır yaralanan çocuklar, yürekleri sızlatıyor. Yakınları tarafından Gaziantep Çocuk Hastanesi Yanık Merkezi’ne getirilen çocukların buradaki tedavileri sürüyor. Düzenlediği çeşitli yardım kampanyalarıyla Suriye halkına tam destek veren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da savaştan en fazla zarar gören çocukları tedavi oldukları hastanede ziyaret ederek acılarını paylaştı. Suriye’de meydana gelen patlamalardan dolayı vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan çocukları tedavi oldukları odalarda da ziyaret eden Başkan Fadıloğlu, Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Ergün Parmaksız’dan yaralı çocukların durumu hakkında bilgi aldı. Yaralı çocukları görünce üzüntüsü yüzüne yansıyan Başkan Fadıloğlu, çocuklara dua ederek acil şifalar diledi. Sağlık durumu iyi olan yaralı çocukların da yanına giden Başkan Fadıloğlu, oyuncak ve çeşitli hediyeler vererek onları da sevindirdi. Çocuklarının tedavilerini hastanede bekleyerek takip eden Suriyeli vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Fadıloğlu, ailelerin sorunlarını da dinledi.

Hastanedeki kısıtlı imkanlara rağmen görevlilerin çok güzel hizmet verdiklerini belirten Fadıloğlu, "Çocuk Hastanesi’nin yanık ünitesi hem yurt dışından hem de Suriye’den gelen çocuklarla dolup taşıyor. Kapasitesinin çok üstünde hizmet veriyor. Özellikle başhekimimiz nezdinde çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Fakat bu şartların daha da iyileştirilmesi adına bizlerde yerel yönetim olarak elimizden gelen gayreti göstereceğimize söz veriyoruz. Yanı başımızdaki Suriye’de olan olaylara bizim kayıtsız kalmamız söz konusu olmazdı. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak yapılan çalışmaların yanı sıra bizde belediye olarak elimizden gelen imkanlarla destek vermeye çalışıyoruz. Hem mülteci kampında yaşayan vatandaşlarımızın hem de şehir içindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması adına hastanenin yanık ünitesine gelerek doktor arkadaşlarımızdan bilgi almak istedik. Gördüğüm kadarıyla çok büyük özverili çalışma var. Başarılarının devamını diliyorum. Allah bir daha böyle acılar göstermesin. Bu kardeşlerimizde kendi vatanlarında huzur içinde yaşasın." diye konuştu.

Fadıloğlu’nun ziyaretinden memnun olduklarını dile getiren Parmaksız da "Şu anda 15 yanık vakasıyla tedavi gören Suriyeli hastamız var. Bunların çoğu yüzde 50 derecede yanık. Bunları Türkiye’nin hiçbir yerine sevk edemiyoruz. Her yer yoğunluktan dolayı kitlenmiş durumda. Hatay’dan bile bizi arayarak hasta sevk etmek istiyorlar." şeklinde konuştu.